Methodiek les 7

Welkom bij les 7 Methodiek 2
1 / 19
next
Slide 1: Slide
methodiek 2 pwMBOStudiejaar 1

This lesson contains 19 slides, with text slides.

time-iconLesson duration is: 50 min

Items in this lesson

Welkom bij les 7 Methodiek 2

Slide 1 - Slide

Programma les 7
Nabespreken huiswerk
Terugblik op vorige week
Schriftelijk rapporteren
Uitleg toets

Slide 2 - Slide

Wil je Lessonup terugkijken?
Registreer je via lessonup.app

Voer klassecode in: 
Groep 1A: etlwn
groep 1G: gaiae

Slide 3 - Slide

Het huiswerk
- Lees hoofdstuk 8.3.2 Schriftelijke rapportage + Aandachtspunten (blauwe kader op p. 104)

Schrijf 2 verslagen over casus Aline:

1. Schrijf een stukje voor in het schrift van de ouders van Aline over die dag.
2. Schrijf een stukje voor jouw collega, die morgen in de groep werkt over Aline.

Volgende week bespreken we het na

Slide 4 - Slide

Opdracht
Jullie gaan in break-out rooms en bespreken het huiswerk aan de hand van de vragen op de volgende slide.

Heb je het niet gemaakt dan maak je gebruik van deze tijd om het alsnog te maken.


Slide 5 - Slide

Huiswerkopdracht les 6 
Nabespreken via break-out rooms

Lees elkaars rapportage en beantwoord de onderstaande vragen:

  • Wat is het verschil tussen een rapportage naar ouders of collega's?

  • Is het gedrag duidelijk beschreven? (dus niet: Aline was vervelend, maar schreeuwde x keer, huilde x keer, etc.)
  • Wat schrijf je wel/niet in een rapportage naar ouders
  • Waar let je op tijdens je rapportage
timer
10:00

Slide 6 - Slide

Herhaling Rapporteren

Waarom rapporteer je?
Welke vormen van rapporteren ken je?

Slide 7 - Slide

De lesdoelen
Na afloop van de les:
• Kan de student benoemen welke eisen er worden gesteld aan het schriftelijk rapporteren
kan de student benoemen wat de voordelen en nadelen zijn van schriftelijk rapporteren
• Kan de student een eenvoudige schriftelijke rapportage maken

Slide 8 - Slide

Mondeling of schriftelijk
Mondeling: tussendoor tijdens het werk, tijdens een teamoverleg en tijdens een geplande afspraak.
Schriftelijk: vastleggen, overdracht formulier, observatieverslag, etc. 
Je kunt ook nog vastleggen door te filmen, geluidsopname, foto maken etc.

Slide 9 - Slide

Opdracht: Voor- en nadelen mondeling en schriftelijk rapporteren


Lees paragraaf 8.3.1 en 8.3.2 blz 102/103 van je boek

Room 1: voordelen mondelinge rapportage
Room 2 nadelen mondelinge rapportage
Room 3 voordelen schritelijke rapportage
Room 4 nadelen schriftelijke rapportage

Jullie delen minimaal drie uitkomsten met de klas


timer
10:00

Slide 10 - Slide

VRAAG
Wie heeft er wel eens een mail/app gestuurd die helemaal anders werd opgevat?

Slide 11 - Slide

Eisen aan rapportage
- Duidelijk
-Overzichtelijk
- Leesbaar
- Objectief
- Nauwkeurig en volledig
-Bondig

Slide 12 - Slide

Voordat je begint...
Denk vooraf na over:
  • De inhoud
  • Het doel
  • De doelgroep
  • De schrijfstijl
  • De presentatie
De lezer moet zin krijgen om het te lezen! 

Slide 13 - Slide

Opbouw van je tekst
  • Inleiding - kern - slot
  • Vermijd lange zinnen
  • Maak alinea's
  • Bij belangrijk rapport laat het nalezen of gebruik spelling- en grammatica correctie in WORD. 

Slide 14 - Slide

De lesdoelen
Na afloop van de les:
• Kan de student benoemen welke eisen er worden gesteld aan het schriftelijk rapporteren
kan de student benoemen wat de voordelen en nadelen zijn van schriftelijk rapporteren
• Kan de student een eenvoudige schriftelijke rapportage maken

Slide 15 - Slide

Volgende week
Mondelinge rapportage
Dossiervorming

Slide 16 - Slide

Huiswerk

- Lees paragraaf 9.1 t/m 9.3 (blz 106-109)


Herschrijf de rapportage, het is een observatieverslag. Zorg dat dit duidelijk, overzichtelijk, leesbaar, objectief en bondig is. Je mag er zelf dingen bij verzinnen.

Volgende week bespreken we het in de les




Slide 17 - Slide

Uitleg toets 
  • In de P-week
  • Observatieplan maken 
  • Rapportage maken
  • Je mag je boek gebruiken 

Slide 18 - Slide

Volgende week
Mondelinge rapportage
Dossiervorming

Slide 19 - Slide