Les 4 26-9

Welkom 
Programma
- Hoe zitten wij er bij vandaag
- Opdracht van vorige week laatste uur weer aan werken 
- Lesson up communicatie
-Evaluatie van de les 
- aan de slag met je opdracht  is voor een studie punt. 

1 / 15
next
Slide 1: Slide
WelzijnMBOStudiejaar 1

This lesson contains 15 slides, with text slides and 2 videos.

time-iconLesson duration is: 90 min

Items in this lesson

Welkom 
Programma
- Hoe zitten wij er bij vandaag
- Opdracht van vorige week laatste uur weer aan werken 
- Lesson up communicatie
-Evaluatie van de les 
- aan de slag met je opdracht  is voor een studie punt. 

Slide 1 - Slide

COMMUNICATIE

Slide 2 - Slide

leerdoelen
  • Aan het eind van de les kun je benoemen wat de fases in een gesprek zijn
  • Aan het eind van de les weet je wat actief luisteren is

Slide 3 - Slide

Terug blikken 
😊🤣😘😒😁👌🙌🤷‍♀️😢😉😎😜🥰😁😮🤩🤗🤔😶‍🌫️🙄😯😪😏😣😫🤤😝😜😛😌😒🤗🫠😞😦🙁🤑😓

Slide 4 - Slide

Slide 5 - Slide

De vier fases in een gesprek
De voorbereiding: je bedenkt wat het doel van het gesprek is, wie je gesprekspartner is en wat je wilt bereiken.
De inleiding: je begint het gesprek met een begroeting, een voorstelronde en een aankondiging van het onderwerp.
De kern: je wisselt informatie uit, stelt vragen, geeft advies, verkent opties en bespreekt knelpunten.
De afronding: je vat het gesprek samen, maakt afspraken, bedankt de gesprekspartner en neemt afscheid.

Slide 6 - Slide

LSD
Luisteren :
Begrijp van een ander bedoeld
Samenvatten:
In eigen woorden vertellen wat je hebt gehoord
Doorvragen:
Meer diepgang aanbrengen in het gesprek 

Slide 7 - Slide

Slide 8 - Slide

Slide 9 - Video

Actief luisteren
  • luister naar wat de ander vertelt
  • kijk de ander aan als hij iets vertelt
  • zeg op de juiste momenten hm, ja of nee
  • richt je lichaam naar degene die iets vertelt
  • vat samen wat de ander heeft vertelt

Slide 10 - Slide

Slide 11 - Slide

Slide 12 - Slide

Slide 13 - Video

Vragen bij filmpje (opdr23)
Welke tips krijg je in het filmpje voor actief luisteren? 
 
Hoe helpt papegaaien bij het actief luisteren?

Slide 14 - Slide

Aan de slag
In 2 tallen ga je een organisatie uitzoeken waar jij zou kunnen gaan werken. Stel je zelf de vragen
- Welke functies zijn er?
-wat zou jij daar gaan doen?
-Welke vaardigheden ben je nodig om daar te werken 
Taken: 
Wat moet jij eigenlijk precies doen?
Bevoegdheden:
Welke taken mag jij zelfstandig uitvoeren.
Verantwoordelijkheden:
Op welke taken kan jij worden aangesproken als het niet goed is gegaan? 
5min voor het einde van les even melden. 








5 min voor het einde van de les je melden. 

Slide 15 - Slide